En Kolay Yemekler

Kuzu Pirzola Pane Tarifi

Kuzu Pirzola Pane Tarifi
Pirzola pane yapılışı basit bir yemektir. Misafirlerinizi ve kendinizi şımartmak için hafızalara kazınacak harika bir lezzettir.

Pirzola Pane Malzemeleri :

  • 1 kilo gram koyun veya kuzu pirzolası bu sizin tercihiniz
  • 4 adet yumurta
  • 50 gram kaşar peyniri
  • 200 gram yağ
  • 1 çay ficanı un
  • 2 çay fincanı galeta tozu  
  • Yeteri miktarda tuz
  • Yeteri miktarda kara biber

Pirzola Pane Yapılışı :

Pirzola pane yapmak için öncelikle pirzolaları güzelce soğuk suda yıkıyoruz. Pirzolayı yıkama işlemini yaptıktan sonra pirzolaları tuzluyoruz ve de ardından biberliyoruz.

Dört adet yumurtayı kırıyoruz ve bir kabın içine aktarıyoruz ardından güzelce karıştırıyoruz . Karıştırdıktan sonra kaşar peynirini rendeliyoruz. Rendeledikten sonra bu kaşar peyniri yumurtanın bulunduğu kaba ilave ediyoruz ve güzelce birbirlerine karıştırıyoruz bu iki malzemeyi.

Sonra galeta ununu düz bir tabağa koyuyoruz. Tuzladığımız pirzolaları önce una buluyoruz. Una buladıktan sonra  yumurtaya ve kaşar peynirine batırıyoruz.Bunları yaptıktan sonra son olarak ise pirzolaları galeta ununa batırıyoruz.

Biliyorum heyecanlandığınızı pirzola pane yapmak ve lezzetle yemek için az kaldı devam edelim.

Bu işlemleri sırası ile yaptıktan sonra pirzolaları kızgın yağda kızartmaya başlıyoruz. Kızartma işlemini yaparken pirzolaların yanmamasına dikkat ediyoruz . Eğer pirzolalar yanarsa yemek boşa gitmiş olur bir anlamı kalmaz , aynı tadı alamazsınız o yüzden çok dikkat etmek gerekir. Pirzolaları kızgın yağdan çıkarma işlemini yaparken öncelikle her ihtimale karşı önlemimizi almış olmamız gerek çıplak el ile ellememeye özen gösterelim yoksa elimiz yanabilir.

Pirzola paneleri  koyacağımız tabağın üstü kağıt ile tamamen kaplanmış olmalı bunun nedeni ise tabağı yağdan korumak ve de pirzolanın soğuma süresini azaltmak. Böyle  yaparsak pirzola panemiz  daha uzun süre sıcak kalabilir . Ardından bunları yaptıktan sonra pirzola paneleri servis tabağına yerleştirebiliriz. Tabağa yerleştirdikten sonra isterseniz tabağın yanlarına küçük sürprizler ekleyebilirsiniz. Örnek olarak söyleyeceğim şey ; servis tabağının etrafına kızarmış patates , maydanoz koyarak süsleyebilirsiniz ve tabiî ki sıcak olarak servis yapınız. Bunun dışında kendi isteğinize göre de süsleme yapabilirsiniz tercih tamamen sizin kendi zevkinize göre servis tabağının yanlarına istediğiniz şeyleri koyabilirsiniz yukarıdaki örnekte olduğu gibi.herşey tamamen hazır olduktan sonra ve yemeği servis ettikten sonra bu güzel tarifi afiyet ile yiyebilirsiniz şimdiden afiyet olsun tarifi uygulayan ve o sofrada oturan şanslı kişilere.

pirzola pane

Benzer Tarifler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir