En Kolay Yemekler

En kolay yemeklerPratik, Hızlı ve basit yemekler hazırlayın.

Tarif Ara

Karpuzlu Limonata Tarifi

karpuzlu limonata

Karpuzlu Limonata Tarifi

Ev Yapımı Karpuzlu Limonata Tarifi

Sıcak yaz aylarında şüphesiz ki hepimiz serinlik verecek içeceklere sığınıyoruz. Bu bunaltan sıcaklarda sizlere hem içinizi ferahlatacak hem de hazırlaması oldukça basit olan karpuzlu limonata tarifi vereceğiz. Böylelikle dışarıda satılan katkı maddesi içeren ya da asitli sağlıksız içeceklere ihtiyaç duymadan, kendi içeceğinizi en doğal yollardan evinizde kendiniz hazırlayabileceksiniz.
  • 5 Su Bardağı Çekirdekleri Ayıklanıp Küp Küp Doğranmış Karpuz
  • Yarım Su Bardağı Taze Sıkılmış Limon Suyu
  • 2 Büyük Su Bardağı Soğuk Su
  • İstenen miktarda toz şeker
  • Limon Kabuğu Rendesi

Öncelikle Çekirdekleri Ayıklanıp Küp şeklinde doğranan karpuzları blender'ınızın haznesine koyun ve üzerine rendelenmiş limon kabukları ile yarım su bardağı limon suyu, şeker ve 2 büyük su bardağı soğuk suyu ilave edin. Malzemeleri blender'da iyice karıştırdıktan sonra ince delikli bir süzgeç yardımıyla süzerek sürahiye alın. Ev yapımı karpuzlu limonata tarifi işte bu kadar kolay! Servis sırasında bardaklarınıza arzuya göre taze nane yaprakları, buz küpleri ekleyebilir karpuzlu limonata nızı dilediğiniz şekilde süsleyerek servis edebilirsiniz.

karpuzlu limonata

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AddThis Sharing Sidebar
Share to Pinterest Pinterest Share to WhatsApp WhatsApp Share to Vkontakte Vkontakte Share to Gmail Gmail Share to Diğer Addthis
Hide
Show