Hakkımızda

Merhaba,

Zaman hepimiz için çok değerli ve yemek yemek de hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Hayat koşturmacası içinde çok zaman yemek yapmaya uzun vakitler ayıramayabiliyoruz. Ya da bilmediğimiz için yemek yapmayı gözümüzde büyütebiliyoruz, iyi ki internet var da, artık bilmediğimiz konuları araştırıp çok zaman cevaplarını bulabiliyoruz.

Bu siteyi hazırlarken kısıtlı zamanda yemek yapmaya çalışanları ve yemek yapmayı bilmeyenleri düşünerek yemek tariflerini hazırlamaya çalışıyorum. Umarım tarifler işinize yarar ve lezzetli, güzel yemekler yaparsınız.

Yemek yapmakla ilgili bildiğim en önemli şey; severek, isteyerek yapılan yemeklerin(en basit yemeklerde bile) her zaman çok daha lezzetli olduğu… Yemek yapmayı bir görev ya da zulüm gibi değil de kendinize hazırladığınız güzel bir hediye olarak düşünürseniz o yemeğin tadı başka olur, siz kendinizi ne kadar değerli görüp hediyenize özenirseniz, hediyeniz de o kadar güzel olur. Hele ki kısa zamanda hazırlıyor olsanız bile, yemek yapmayı kendiniz için yaptığınız özel bir ritüel gibi görürseniz, yemek sizi ödüllendirir ve tüm güzelliklerini sunar.

Bana gelince, henüz amatör olarak yemek yaptığımı düşünüyorum ama neredeyse 20 yıldan fazladır da yemek yapıyorum. Son aylarda kendime “Madem yemek yapmayı seviyorum, neden bunu daha iyi öğrenip ilerletmiyorum?” sorusunu çok fazla sormaya başladım ve MSA’ya(Mutfak Sanatları Akademisi) gidip kendimi geliştirmeye karar verdim. Tabi hemen değil, önce ücretini hazırlamam gerek, bunun için de para biriktirmeye başladım ve bir yandan da ek işler yapmaya başladım. Umarım siz kendi yemeklerinizi hazırlamayı başarırken ben de MSA’ya gidip gerçek bir aşçı olmayı başarırım 🙂

Herkese sevgiler…

Aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bizimle iletişime geçebilir, taleplerinizi, görüşlerinizi ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Sitemizde istediğiniz alana reklam verebilirsiniz. 

Ayrıca, markanız yada websiteniz için tanıtım yazılarınızı dilediğiniz kategori altında yayınlayabiliriz.

Ürünlerinizi sunumlarımızda kullanabiliriz.
İletişim Formu:

Adınız

E-posta

Konu

Mesaj