En Kolay Yemekler

Hazır Dilimli Nutellalı Ekmek Tarifi

nutellalı ekmek

Nutellalı Ekmek Tarifi ile Sofralarınız Göz Doldursun

Bu tarifimizde aile ve arkadaş buluşmalarınızda favorileriniz arasında olacak olan bir ekmek yapacağız fakat bu ekmek nutellalı ekmek hemde dilim dilim.. İsterseniz sütle isterseniz çayla deneyin ama bu müthiş lezzeti mutlaka deneyin.    
 • 310 gr un
 • Yarım çay kaşığı tuz (2 gr)
 • 3/4 su bardağı ılık süt (180ml)
 • 1 yemek kaşığı toz şeker (15 gr)
 • 15 gr yaş maya
 • 2 yemek kaşığı tereyağ (30gr)
 • 1 yumurta
 • Yarım su bardağı nutella (150 gr)

Öncelikle malzemelerimizi karıştırmak için geniş bir kap tercih ediyoruz. Kabımıza unumuzu ve tuzu atarak karıştırıyoruz. nutellali-ekmek-tarifi-1 Farklı bir kap içinde de yaş mayamız ve toz şekerimizi karıştırıyoruz. Oda sıcaklığında beklettiğimiz sütümüzden bir miktar karışımızın içine atarak karıştırıyor ve daha sonra kalan sütü de atarak iyice karıştırıyoruz. nutellali-ekmek-tarifi-2 nutellali-ekmek-tarifi-3 Süt, şeker ve yaş mayamızdan yaptığımız karışıma daha önceden çırptığımız yumurtamızıda atarak iyice karıştırıyoruz. nutellali-ekmek-tarifi-4 Karışımımızı daha önceden hazırladığımız un-tuz karışımımıza döküyoruz ve bir süre karıştırdıktan sonra  ekmek hamuru kıvamına gelene kadar iyice yoğuruyoruz. nutellali-ekmek-tarifi-5 nutellali-ekmek-tarifi-6 Hamurumuzu hazırladıktan sonra tereyağ ile içini yağladığımız bir kabın içine 1 saat kadar dinlenmeye bırakıyoruz. Aşağıdaki 2 resimden hamurun nasıl kabardığını gözlemleyebilirsiniz. nutellali-ekmek-tarifi-7 nutellali-ekmek-tarifi-8 1 saat bekletilen hamurumuzu unladığımız düz bir zeminde oklava yardımıyla açıyoruz. Genişlik 50 cm boy 30 cm ideal bir ölçü olacaktır. Hamurumuzu açtıktan sonra oda sıcaklığında beklettiğimiz hafif akışkan kıvama gelmiş nutellamızı hamurun kenarlarından 1 cm boş bırakacak şekilde kalan her tarafına sürüyoruz. nutellali-ekmek-tarifi-9 Nutella sürme işleminden sonra hamurumuzu boyuna olacak şekilde 6 eşit parçaya bölüyoruz. Kestiğimiz parçalarıda üçer dilim olacak şekilde ikiye ayırıyoruz. nutellali-ekmek-tarifi-10 Her üçerli hamurumuzuda dört eşit parçaya bölüyoruz. Böylece sekiz adet üç katlı nutellalı hamurumuz olacak. nutellali-ekmek-tarifi-11 Şimdi bu dilimlerimizi altına yağlı kağıdığımızı koyduğumuz fırında pişirmeye uygun bir kabın içine koyun. 23 cm boyunda ve 13 cm eninde bir kap olursa hamurlarımız sorunsuz şekilde sığacaktır. nutellali-ekmek-tarifi-12 Hamurlarımızı kaba dizdikten sonra kabın üstüne bir havlu örtün ve 30 dk kadar bekleyin. 30 dk sonra havluyu kaldırarak ekmeğimizin üst kısmına bir miktan çırpılmış yumurta sürün. Şimdi geldi pişirme kısmına 180 derecelik sıcaklıkta 15-20 dk kadar pişireceğiz. Pişirme sırasında fırınınızı takip ederek aşağıdaki gibi bir görüntü olduğunda çıkarabilirsiniz. nutellali-ekmek-tarifi-13 Ekmeğimizi kaptan çıkarmadan önce bıçakla kenarlarını açmanızda fayda olacaktır. Nutellalı ekmeğinizi çıkardıktan sonra dilim dilim yemek için hazır olacaktır. nutellali-ekmek-tarifi-14 nutellali-ekmek-tarifi-15  
[무궁 큐레이터 L의 바람1]
A wish of curator L

식사는 제때에 하시나요?
Do you eat on time?

가능하다면, 제때 골고루 드세요~
Eat evenly on time if you can.

잘 드시고 건강하셨으면 좋겠습니다.
We hope you eat well and stay healthy.

#multigrainbread #multigrainrice #noodle #ramen #eatwell #healthy #패스트푸드 #영양보충 #보조제 #몸쌩쌩 #장빵긋 #evenly #food #건강 #healthy Sugar Rush...#brother #japan #cottoncandy #harajuku #food Bonjour tout le monde !
Comment allez-vous en ce lundi ?
Je vous souhaite une excellente semaine.
🌟
📸📲 Strass Ukd 
#photographer #lifestyleblogger #southoffrance #frenchriviera #cotedazur 🌟
#happy #amazing #food #foodporn #teatime #fresh #veganfood #breakfast #foodpics #niceday #eating #photooftheday #eat #instatea #tealife #mug 25 euro di pizza, per lo meno era buona 😂 🍴 #food #foodofinstagram #foodie #toptags #instafood #yummy #sharefood #instaeat #foodstagram #heresmyfood #foodiegram #foodlovers #amazingfood #foodforlife #tasty #foodpictures #foodlover #delicious #foodstyle #foodpic #foodie #foodpics #foodblog #foodtime #all_food_passion #foodheaven #foods #foodblogger #igfood 장키친은 파스타가 쵝오👍🏻
#전주#전주맛집#객리단길맛집#맛집투어#먹방#먹스타그램 #맛스타그램 #foodstagram #음식 #음식스타그램 #파스타 #맛집 #맛집탐방 #팔로우#선팔하면맞팔 #대학생#시험기간 #좋아요 #좋아요반사 #맞팔 #food#daily #ootd#followfollowfollow ✨영양은 풍부하고, 먹기는 간편하다! 
현미예찬의 건강한 소식들을 만나보세요✨
.
.
.
#현미예찬 #revolutionofbrownrice
#drinkablebrownrice #마시는현미 #심플현미 checking this food be like: i'm hungry. i demand food! #givemefood
Benzer Tarifler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir