En Kolay Yemekler

Babalar Günü İçin Pasta Tarifleri ve Fikirleri

babalar günü

Babalar günü geldiği zaman sevgili babalarımıza özel pastalar hazırlamak istemez miyiz. Babalar genelde bu tip özel günleri pek önemsemezler , ticari kaygı ile yapılmış ve ticari amaç güden pazarlama günleri olarak görürler ve beklentileri olmaz. Babalar günü haziran ayının 3. pazarına denk gelir. Babalar gününün nasıl ortaya çıktığına dair ortaya atılan rivayetler vardır, ABD de anneleri ölen 6 çocuklu bir ailede baba canhıraş biçimde ailesi için çırpınırken çocuklarından birisi babalar gününün neden olmadığı fikrini kapılıp babasının doğum günü olan 5 haziran'ı babalar günü olarak ilan etmiş , yine ABD 'de ortaya atılan başka bir benzer hikayede de annesi vefat eden bir çocuğun başının altından çıktığı varsayılıyor, anneler gününü kutlayamayan çocuğun babalar gününü kutlamak istemesiyle babalar günü ABD 'nin diğer eyaletlerinde de kutlanarak dünyaya yayılıyor , ne ince ruhlu ve düşünceli bir çocuk değil mi , bence bunlar ABD 'nin uydurması olan hikayeler. Bir diğer durum ise dini amaçlı Hz. İsa'nın babasının anısına kutlandığı varsayılıyor ama Hz.İsa'nın babası yok buna da pek inanamadım.Ama nasıl çıkmışsa çıkmış canımız babalarımıza feda olsun. Onlara bu özel günlerinde kendilerini kıymetli hissettirecek sürpriz yapmak istemez misiniz.  O zaman hadi kolları sıvayalım.

 Oldukça profesyonel yapılmış bu pasta fikirlerini, uzman bir pastacıya giderek hayata geçirebilirsiniz. Eğer el emeğinizle pasta yapıp, bunu babanıza sunmak istiyorsanız, güzel bir yaş pasta üzerine, uygun yazılar yazarak bu amacınız gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda daha önce yazdığımız enfes pasta tarifleri şunlar:

[AdSense-B] Yukarıdaki pasta tariflerini uygulayabilir, üzerlerine dilediğiniz babalar günü tebriğini yazabilirsiniz. Eğer daha profesyonel babalar günü pasta fikirleri ilginizi çekiyorsa, aşağıdaki fotoğraflar tam size göre! Bizce, en iyi babalar günü pastaları şunlardır:

1.Babalar Günü Pastası

babalar-gunu-pastasi4

2. Babalar Günü Pastası babalar-gunu-pastasi13

3.Babalar Günü Pastası

babalar-gunu-pastasi8

4. Babalar Günü Pastası

5. Babalar Günü Pastası

6. Babalar Günü Pastası

7. Babalar Günü pastası

8. Babalar Günü Pastası

9. Babalar Günü Pastası

10. Babalar Günü Pastası

Benzer Tarifler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir