En Kolay Yemekler

Basit Garnitürlü Pilav Tarifi

Basit Garnitürlü Pilav Tarifi
Yemeklerin yanına olmazsa olmazımız pilavlardır. Bu tarifimizde garnitür kullanarak enfes bir pilav hazırlayacağız.
  • Gereken Malzemeler:
  • 1,5 su bardağı kadar baldo pirinç
  • 250 gram konserve garnitür
  • 1 tutam kadar dereotu
  • 2 su bardağı kadar et suyu yada tavuk suyu( yoksa içme suyu kullanabilirsiniz )
  • 2 yemek kaşığı kadar tereyağı
  • 2 yemek kaşığı kadar sıvı yağ
  • Tuz

Pirinçlerimizi bir kabın içerisine alıp, yıkıyoruz ve üzerine sıcak su ekleyerek 1 saat kadar bekletiyoruz. 1 saat sonra tekrar yıkıyoruz ve süzüyoruz. Tenceremize tereyağımızı ve sıvı yağımızı alıp, ısıtıyoruz. Pirinçlerimizi ekleyip, kavurmaya başlıyoruz. Kavururken pirinçlerimizin kırılmaması için biraz tuz serpiyoruz. Yeteri kadar kavurduktan sonra üzerine suyumuzu ilave edip, karıştırıyoruz. Suyumuz kaynadığı zaman kapağını kapatıp, ocağımızın altını kısığa alıyoruz ve suyunu çekmesi için bırakıyoruz. Konserve garnitürümüzü yıkıyoruz ve suyunun iyice süzülmesi için bir kenara alıyoruz. Dereotumuzu yıkayıp, temizliyoruz ve ince ince kıyıyoruz. Pilavımız suyunu çektiğinde, içerisine garnitürümüzü ve dereotumuzu ilave ediyoruz. Dikkatli bir şekilde iyice karıştırıyoruz. Pilavımızı artık ocaktan alabiliriz. Ocaktan indirdikten sonra bir beze sarıp, 15-20 dakika kadar demlenmesini bekliyoruz. Demlendikten sonra garnitürlü pilavımızı sıcak sıcak servise sunuyoruz. Afiyet olsun.

garniturlu

Nobody plans to fail, but sometimes it happens, and that's okay. Read more at the link in our bio #CrowdOx Come meet our new chef tomorrow night! .
.
.
.
.
#reamesgolfandcountryclub #countryclub #food #events #klamathfalls #golf Drogata di Barrette... Presente ❤️
Io adoro queste di @iswariofficial 😍
🌼Per tutti i loro prodotti avete il mio codice sconto : pandabio 🌼
*
*
#lunch #breakfast #dinner #dolce 🌹 Had the best ramen last night at @kizukiramen and let me tell youuuuuuuuu something. It’s so bomb. So everything is super flavorful, fresh, and delicious!!!! I can’t even. I had the Garlic Tonkotsu Shoyu Ramen. This is a house specialty and I see why. Extra rich shoyu flavored pork broth with tons of garlic. It’s so yummy and i definitely recommend it!!! .
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#pdx #pdxeats #pdxfood #foodie #foodblogger #portlandeats #portlandia #portlandoregon #food #foodies #ramen #ramennoodles #izakaya #japanese #oregon #portlandfood Завтрак: Банановое мороженое (89кк)
Benzer Tarifler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir