En Kolay Yemekler

Nutellalı Krep Tarifi

 Nutellalı Krep Tarifi

Biz gençlerin kahvaltı sofrasında olmazsa olmazlarından biride çikolatadır. Herkes tarafından sevilen çikolata sıcak ekmeğin arasında daha da güzel olduğunu itiraf etmeliyim. Peki bu çikolatayı biz insan evladı olarak neden bu kadar çok severiz hiç düşündünüz mü?

Sanırım tadından öte olsa tarifi benzersiz lezzet olan bu çikolatayı her yaştan insanın sevdiğini dile getirebiliriz. Kahvaltılarda vazgeçemediğimiz bu lezzetin yapılan araştırmalar sonucunda birçok faydasının olduğu da ortaya çıkmaktadır. Sizlere çikolatanın birazda faydalarından bahsedelim.

Çikolatanın faydası, içinde bulunan ve flavonoid denilen antioksidanları barındırmasından ileri gelmektedir. Çikolata içerisinde birçok antioksidan vardır hatta bir kısmını vücudumuz kendisi üretir. Flavonoidler çikolatada, meyvelerde, sebzelerde ve çayda bol miktarda bulunan antioksidanlardır. Çikolatanın faydaları saymakla bitmiyor. Kalp hastalıklarından tutun kanserle mücadeleye, cildi güzelleştirmeye ve kemikleri beslemeye kadar birçok konuda insan vücuduna destek verir.

Çikolata ile dünyada ve ülkemizde yeni bir akımın başladığını fark ettim Nutella Aşk. İlk duyduğumda bana da baya garip gelmişti. Fakat yaptığım gözlemler sonucunda bu akımı baya sevmiş bulunmaktayım. Birbirinden eğlenceli capsler ve görsel tasarlayan insanlar, nutella ile kendinden geçen genç kızlar baya bi güzel açıkçası. Google amcada görseller kısmında nutella diye arama yaptığınızda birbirinden lezzetli nutellalı krep tarifleri, eğlenceli ve güzel fotoğraflarla karşılaşacaksınız. Neyse artık sadece kokusuyla bile mutluluk hormonumuzu harekete geçiren nutella çikolatayı ben yemeye geçiyorum. Damağımızda yavaş yavaş erirken insana vermiş olduğu hazzı kimseler tarif edemiyorum.

Benzer Tarifler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir