En Kolay Yemekler

Yılbaşı Sofrası Nasıl Hazırlanır?

Yılbaşı Sofrası Nasıl Hazırlanır?

Yılbaşını evde kutlayacakların en çok merak ettiği sorulardan biri de kuşkusuz, ” yılbaşı sofrası nasıl hazırlanır? ” sorusu… Yeni yılı evinde sevdikleriyle birlikte karşılayacak olanlar için, olmazsa olmaz YILBAŞI SOFRASI hazırlama tüyoları derledik.

Şahane bir sofrada, sevdiklerinizle keyifli bir yeni yıl yemeği yemek için bu yazımızı mutlaka okuyun. Kendi ellerinizle hazırlayacağınız bu şahane sofra tüm yıl övgüler almanıza sebep olabilir bizden söylemesi 😉

  • Yılbaşı sofralarının olmazsa olmazı öncelikle yılbaşı ile özdeşleşmiş renklerdir. Masa dekorasyonunda mutlaka yeşil, kırmızı ve altın sarısı renklere yer verin. Bunun için, kırmızı bir masa örtüsü üzerine yeşil bir runner kullanabilir, altın sarısı irili ufaklı boncukları ve doğadan topladığınız kozalakları masaya serpiştirebilirsiniz.
  • Tabak seçiminde de altın, gümüş metallere yer verirseniz sofranız ihtişamlı görünür.
  • Eğer gösterişli şamdanlardan hoşlanmıyorsanız, kışı simgeleyen penguen, noel baba, geyik, kar tanesi figürlü objeler kullanabilirsiniz.
  • Masada birbirinizi görmenizi engelleyecek büyük büyük mumlar yerine son zamanların trendi, gümüş top mumlar kullanabilirsiniz.
  • Çiçek seçiminde de çok büyük çiçeklerden kaçınmanız taraftarıyız ancak çiçek seçiminde istediğiniz gibi zevkinize göre bir seçim yapabilirsiniz. Bizim önerimiz masanın iki tarafına orta büyüklükte vazolarla yerleştirebileceğiniz “kokina” yani yılbaşı çiçeği.
  • Yemek menüsünü oluştururken direk ana yemekler vermeden önce kanepeler, mezeler, küçük atıştırmalıklar ile hoş bir kokteyl ortamı yaratıp daha sonra misafirlerinizi sofraya alabilirsiniz.
  • Yılbaşı sofralarının olmazsa olmazı hindi ve iç pilavı unutmayın 🙂
  • Herkese sağlık, mutluluk, huzur dolu bir yıl diliyoruz. Yeni Yıl’da da “En Kolay Yemekler” sayfamızı takip etmeyi unutmayın 😉

Benzer Tarifler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir