En Kolay Yemekler

Kızarmış Patates Salatası Tarifi

Kızarmış Patates Salatası Tarifi

Bir çok insan patates salatasını sever ama bence içerisinde haşlanmış patatesin sade tüketilmesinden dolayı söz konusu olan bir yavanlık var ve bu durumun üstünden ancak bol yağ ile gelmeye çalışırız. Oysa kızarmış patates salatası ile bu sorun yok olur ve kızarmış patatesin lezzetini salatamızda da alabiliriz.

Kızarmış Patates Salatası Tarifi'nin Malzemeleri

  • 6-7 tane orta boy patates 1 tane kırmızı biber 1 tane kuru soğan 1 yemek kaşığı ince kıyılmış maydanoz Tuz, pul biber Kızartmak için sıvı yağ

Kızarmış Patates Salatası Tarifi'nin Yapılışı

Patates salatamızı hazırlamak için öncelikle patateslerimizin hazırlanması gerekli, bu işlem için de bol su ile yıkandıktan sonra kabukları soyulur ve orta kalınlıkta dilimler dalinde dilimlenerek, suya yatırılır. Suya yatırılma nedeni ile patatesler içerisinde var olan nişastanın kendisini sağlamak, bu sayede daha sağlıklı bir salata hazırlamış oluruz. Servis tabağımızı hazırlayalım öncelikle, patateslerimiz suyun içerisinde dinlenirken. Öncelikle soğan ve biberlerimizi jülyen olarak kesiyoruz ve servis tabağının dibine alıyoruz, yayvan şekilde - üst üste. Daha sonra da kızdırdığımız yağda patateslerimizi kızartıyoruz ve iyice kızardıklarından emin olduktan sonra yağını süzüp üzerlerine maydanoz kıyıp ekliyoruz daha sonra tuz ve pul biber ile de harmanlıyoruz ve servis tabağımızın içerisindeki yeşilliklerin üzerine ekliyoruz. Kızarmış patates salatasınının yağlı olduğunu düşünebilirsiniz ama içerisine (salatanın) yağ eklemiyoruz patateslerde var diye ve bu durum dengelememizi sağlıyor yağ oranını ve otomatik olarak salatamızı daha lezzetli kılıyor. Evde soğumuş ve artık yemek istemediğiniz patates kızartmalarını bile bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Tek başlarına iyi gitmese de soğuk halde, salata içerisinde mükemmel oluyorlar.

patates kızartması

Benzer Tarifler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir